alsancak iş sağlığı ve güvenliği

REFERANSLARIMIZ

TRANSATLANTIC PETROLEUM LTD.

TransAtlantic Petroleum Ltd., dikey bütünleşmiş uluslar arası bir petrol ve gaz şirketi olup, ham petrol ve doğal gaz iktisabı ve keşfi ile arama ve üretimi alanlarında faaliyet gösterir. TransAtlantic, Türkiye, Fas, Romanya ve Kaliforniya başta olmak üzere, geliştirilmiş ve geliştirilmemiş petrol ve gaz sahalarında hisse sahibidir.


VIKING INTERNATIONAL LTD.

Viking dünya enerji endüstrisine  en geniş sağlayan çözümler tam entegre bir petrol ve gaz hizmetleri şirketidir. Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'da faaliyet gösteren ve aynı zamanda Irak, Türkiye ve Polonya'da büyük operasyonları var.


VIKING GEOPHYSICAL SERVICES

Viking Geophysical Services (VGS) unites the people, tools and technology that generate solutions for today’s seismic challenges. Viking acquires and processes 2-D, 3-D and micro seismic land seismic data for clients ranging from major oil and gas companies to independent oil and gas operators.


VIKING OILFIELD SERVICES

In 2012, as the growing demand for oilfield services was permeating the Middle East, North African and European regions TransAtlantic decided to take advantage of the opportunity to divest Viking International and Viking Geophysical. As a result, in June 2012, Viking International, Viking Oilfield Services and Viking Geophysical were acquired by Viking Services BV, a partnership between funds managed by Abraaj Capital, the leading private equity firm in emerging markets and Dalea Partners, LP, a private investment company founded by N. Malone Mitchell, 3rd with investments in the oil and gas, consumer retail, and real estate sectors.


KOLIN INS. ( TÜRKİYE PROJELERİ )

Kolin Şirketler Grubu’nun temelleri 1977 yılında Kolin İnşaat’ın kuruluşu ile atıldı. Kurulduğu günden bu yana ortaya koyduğu istikrarlı performansıyla sürdürülebilir bir büyüme örneği sergileyen Grup, Türkiye’nin  güçlü ve saygın şirketleri arasındaki yerini aldı.


AMITY OIL LTD.

Petrol ve doğal gaz arama, üretim ve satış faaliyetleri yürütmek üzere kurulan Amity Oil, Trakya'da TPAO ile ortaklaşa sahibi olduğu ruhsat bölgelerinde doğal gaz arama ve üretim faaliyetleri gerçekleştiriyor.


TIWAY OIL

Tiway Oil is a private Norwegian oil and gas producing company bringing international   expertise and local experience to a diversified suite of onshore production enhancement,  appraisal and exploration, and offshore development projects in the Middle East, North  Africa and Eastern Europe. Currently operating in Turkey and Ukraine, Tiway is seeking   to become a significant operator in the most attractive basins in the region, delivering superior returns to its investors and helping countries unlock the possibilities   of their oil and gas reserves with creative technical solutions.


MARITAS A.Ş

Maritaş A.Ş. 1988 yılında kurulmuş olup çeşitli alanlarda inşaat ve ilgili  konularda faaliyette bulunmaktadır. Bunlar arasında petrol araması yapan TPAO, ESSO, ARCO, TEXACO, SHELL ve MOBIL gibi dünya devlerine sismik calışmaları için yol yapımı, barınma ve ofis binalarının yapımı bulunmaktadır. Ayrıca Edirne ve Kırıkkale’de devlet için iki su göleti de yapılıp tamamlanmıştır.


TALON PETROL

Talon Oil & Gas LLC is a privately-held energy company located in Dallas, Texas engaged in the acquisition, development and Exploration of domestic oil and natural gas properties.


AKKÖY ENERJİ A.Ş

1999 yılında kurulan Akköy Enerji, Türkiye'de özel teşebbüsün gerçekleştirmekte olduğu önemli enerji projelerinden Akköy I HES ve Akköy II HES projelerinin, 49 yıllık lisans süreleri içerisinde tesis edilmesini, işletmeye alınmasını ve lisans sürelerinin sonuna kadar işletilmesini üstlenmiştir.


YAPI MERKEZİ

Yapı Merkezi, 1965 yılında "insanlığa mutluluk ortamı yaratarak  hizmet edecek çağdaş yapı projelerini üretmek ve inşaatlarını gerçekleştirmek" amacıyla kurulmuştur. Grubun ilk ve en büyük şirketi olan Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. bu 45 yıl içinde Türkiye’de ve özellikle Sudan, Dubai, Cezayir, Fas, Rusya başta olmak üzere yurt dışında önemli inşaat projeleri  gerçekleşmiştir.


THRACE BASIN NATURAL GAS TURKEY

Trakya Bölgesi Doğal Gaz A.Ş. Türkiye doğal gaz arama ve üretim yürütmektedir.


GÜLERMAK A.Ş

Gülermak, inşaat sektöründeki köklü kurumsal geçmişi, güçlü ve deneyimli personeli ile kurulduğu 1958 yılından günümüze, toplu taşıma, raylı sistemler ve endüstriyel projeler konusunda yerel ve uluslararası pazarda önemli rol oynamaktadır. Bununla birlikte yapımını üstlendiği tüm projeleri, planlanan süreden önce tamamladığı için sektördeki lider konumunu ve itibarını daha da güçlendirmektedir.


SAVRONİK A.Ş.

Savronik'in misyonu Türk Savunma Sanayiinin elektronik cihaz ve sistem gereksinimlerine, üstün temel teknolojilerin Ar-Ge ile elde edilecek maliyet-performans etkin çözümlere dönüştürülmesi ile yanıt vermek, bu yolla ülkenin Savunma Sanayiinin bağımsızlığı için hizmet etmek, elde edilen birikimin ülke genelinde askeri ve sivil alanlarda farklı çözümlere dönüşebilmesinin sürekliliğini sağlamak için milli, kalıcı ve güvenilir kurum kimliğini korumaktır.


BİRLEŞMİŞ MİLLETLER

*AFGANİSTAN ( ISAF )
*SOMALİ (OKİM )
*UGANDA ( UNİCEF )
*NİJERYA (UNAMA )
*KONGO ( UNİCEF )
*LİBYA ( NATO )
*KUZEY IRAK ( UNHCR )


ICA CONSTRUCTION ( İÇTAŞ-ASTALDİ )

IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding A.Ş'in lokomotif şirketi olan IC İÇTAŞ İNŞAAT, yurtiçi ve yurtdışı makro ölçekli ve özellikli projelerde 40 yılı aşkın tecrübe ve bilgi birikimi ile tercih edilen global bir marka olup, Türkiye'de ve Dünya'da sektör sıralamalarında ön sıralarda yer almaktadır.


HABAŞ

Hamdi Başaran tarafından “Hamdi Başaran Topkapı Oksijen Fabrikası” adı ile 1956’ da temelleri atılan HABAŞ Topluluğu, bugün üretimden satış cirosu ve yüksek orandaki ihracatı ile ülkemizin önde gelen kuruluşları arasında yer almaktadır.


GÜRDA A.Ş ( AFGANİSTAN- LİBYA PROJELERİ )

GÜRBAĞ İNŞAAT A.Ş. Türkiye’nin önde gelen sağlam yapılı, süratle gelişen ve büyüyen tecrübeli, güçlü finansal yapıya sahip firmalarından biri olarak 1992 yılından bu yana, yetişmiş deneyimli teknik kadrosu makine ve ekipmanları ile yurtiçi ve yurtdışında birçok büyük projeye imza atmıştır.


ETİ BAKIR A.Ş. Samsun İşletmesi

1973 yılında faaliyete geçen tesislerden Küre ve Samsun işletmeleri 2004 yılında, Murgul işletmesi 2006, Halıköy tesisi ise 2007 yılında özelleştirme kapsamında satın alınmış olup, Cengiz Holding bünyesine katılmışlardır.

Eti Bakır Kastamonu Küre tesislerinde, yeraltı madenciliği ile yılda 1.100.000 ton Tüvenan Bakır Cevheri, 110.000 ton Bakır Konsantresi ve 400.000 ton Pirit Konsantresi üretimi yapılmaktadır.

 
Eti Bakır Murgul tesislerinde ise açık maden sahaları  ile yılda 3.500.000 ton tüvenan bakır cevheri çıkartılmakta ve işlenerek yılda 130.000 ton bakır konsantresi üretilmektedir. Halen modernizasyon, kapasite arttırma ve yeni rezerv bulma çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca Murgul Maden işletmesi bünyesinde 2x2,35 MW kurulu güce sahip Hidroelektrik Enerji Santrali üretim Lisansı kapsamında enerji üretimine devam etmektedir.
 
Ülkemizde cevherden katot bakır üretiminin yapıldığı tek tesis olan  Eti Bakır A.Ş. Samsun İşletmeleri günün teknolojik şartlarına uyum sağlayabilmek ve uluslararası piyasada rekabet edebilmek amacı ile yeni tesis ve teknoloji yatırımlarını ara vermeden sürdürmektedir. Samsun tesisleri İzabe, Sülfürik Asit, Konsantratör, Anot döküm ve Elektrolizhane tesisleri ile hizmet vermektedir. 
 
Samsun izabe tesislerinde, 2008 yılı sonlarından beri devam eden geniş kapsamlı bakım ve modernizasyon çalışmaları tamamlanmıştır ve akabinde elektroliz ünitesinin devreye girmesi ile birlikte 2011 yılından itibaren katot bakır üretimine başlanmıştır. Tesiste yer alan PLC kontrollü tam otomatik anot bakır döküm çarkı sistemi, 180 ton/şarj döküm kapasitesine sahiptir. Dökümü gerçekleştirilen anot bakırlar, elektrolizhaneye aktarılmaktadır. Rafinasyon sonucu, % 99,99 saflıkta elektrolitik katot bakır üretimi gerçekleştirilmektedir. Yıllık 42.000 ton elektrolitik katot bakır üretimi yapılmaktadır.
 
Ayrıca Samsun fabrikasında, Fırın ve konverterden alınan cüruflar konsantratör tesisinde işlenerek cüruf konsantre elde edilmekte, oluşan SO2 gazları ise asit fabrikamızda değerlendirilerek sülfürikasit elde edilmektedir. Yıllık 220.000 mt Sülfürik asit üretimi mevcuttur.
 
Eti Bakır A.Ş. Halıköy Antimuan Tesisleri İzmir’ in Beydağ ilçesi Halıköy sınırları içindedir. 
Yeraltı işletmesinde günde 90 ton Antimuan madeni üretilmektedir. Flotasyon tesislerinde ise günde 3,5 ton %69 Sb tenörlü Antimuan konsantresi üretilmektedir.

  • ASDTC İş Sağlığı ve Güvenliği Denetim Eğt. Dan. Tic. Ltd. Şti.
  • Turan Güneş Bulv. Cezayir Cad. No:6/7 Çankaya / ANKARA

  • Telefon : 0 312 441 21 17

  • Faks : 0 312 441 21 17

  • Email : info@asdtc.com.tr